Pritti toodete valmistamine  

Pritti liimipulga valmistamine

Kas teadsid, et Henkel leiutas kõige esimese liimipulga 1969. aastal. Naljakas on see, et idee saadi huulepulki uurides.

Seda tüüpi aplikaator on osutunud liimimisel lihtsaks ja mugavaks. See on laste jaoks parim liimimislahendus: kerge, puhas ja ohutu.


Näed siis ... hea idee võib tulla kust iganes!

Tänapäeval on Henkelis palju teadlasi ...

... kes mõtlevad välja uusi tooteid ja katsetavad oma ideid sellistes laboratooriumites nagu see siin.

Kas oled kunagi kooki või küpsiseid teinud? Meie kasutame sama põhimõtet liimipulkade tegemiseks. Teadlane mõtles välja liimi „retsepti“, mida meie kasutame Pritti liimipulga tootmiseks.

Pritti liimipulga „köök“

Siin algabki tootmine – Henkeli Pritti liimipulga „köögis“. Selles suures tsisternis seal tagapool segatakse kokku kõik liimi koostisained ja keedetakse meie erilise „liimiretsepti“ järgi valmis.

Kui liim on valmis segatud, pumbatakse see alumisele korrusele täitmisliini juurde.

Kolmkümmend aastat tagasi ...  


... ei kasutatud liimipulkade tootmisel arvuteid. Tänapäeval töötab meie tehas tõhusamalt ja kogu protsessi saab täpselt arvuti abil jälgida.

Mõned etapid peavad siiski jääma meie teadlaste järelevalve alla. Siin võid näha, kuidas Henkeli tehnik kontrollib, kas soojendus- ja jahutusvee temperatuur on õige.


Nüüd oleme allpool, tehasekorrusel.  

Täitmisprotsess algab, kui tühjad liimipulgatorud transporditakse suurest hoiupunkrist mööda liikuvat rampi üles ja täitmisliini konveierile.

Henkel toodab kolmes suuruses liimipulki: 11, 22 ja 43 g. Ehkki meil on iga suuruse jaoks erinevad täitmisliinid, töötavad need kõik põhimõtteliselt ühtmoodi kõigis meie tehastes üle kogu maailma.

Automaatsed masinad ...  

... aitavad tühjadel liimipulgatorudel kenasti ritta võtta ja püsti püsida. Need sõidavad mööda konveieriliini kuni esimese peatuskohani täitmispunktis.

Siin siseneb täitmispunkti meie 11 g liimipulk. Meie liinid suudavad päevas täita üle 200 000 liimipulga. Selles staadiumis peab liim olema vedel, et seda oleks võimalik torudesse panna, seetõttu on see väga kuum.

Et kuuma vedela liimiga täidetud torusid saaks korkida ja edasi käidelda, peavad need liikuma edasi jahutuspu

Jahutatud torud on korkimiseks valmis.  


Automaatmasina „käsi“ suudab korkida palju kiiremini kui inimesed. Kui liimipulgad on korgitud, paigutatakse need pakendusalustele – muidugi automaatselt – ja saadetakse teise jahutisse, et soojast liimist saaks kasutusvalmis liimipulk.


Ja ongi kõik!

 

Liimipulgad tarnitakse kauplustesse ja on valmis aitama sind kõigi „kleepuvate“ projektidega nii kodus, koolis kui ka kontoris – puhtalt, kiiresti ja täpselt.