Loomakliinik

 • Raskustase
  Raskustase
  keskmine
 • Vanus
  Vanus
  3 kuni 6 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  erivahendid

Taustalugu:

Kas sul on lemmikloom? Paljudel inimestel on kass või koer, kilpkonn või lind või koguni kalad, keda armastatakse nagu perekonnaliiget. Loomad on väga meie moodi. Neile meeldib süüa, magada ja mängida. Ja nagu meie, jäävad ka meie lemmikloomad vahel haigeks. Kui lemmikloom jääb haigeks, viiakse ta erilise arsti juurde, keda nimetatakse veterinaariks. Täna hakkame meisterdama veterinaari töövahendeid ja ehitame loomakliiniku. Selle lõbusa loomakliiniku meisterdamise töö käigus teeme ka mõned loomad, puu ja läbivaatusruumi. Kui soovid rohkem meisterdada, vaata kindlasti meie teisi lõbusa taluelu projekte. Loomade eest hoolitseda on nii tore!

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid
 • Kartongist hommikuhelbekarp

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

Sammud:

1. samm

Lõika prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik loomakliiniku pildid. 

2. samm

Nüüd võtame väljalõigatud loomakliinikuruumi pildi (pildi 2) ja kleebime selle hommikuhelbekarbi kartongile. Peame ootama 30 sekundit, et liim kuivaks. Kas oskad 30ni lugeda? Nüüd lõikame loomakliinikuruumi välja, et saaksime pappšablooni.

3. samm

Kui šabloon on olemas, tuleb voltida mööda punktiirjooni. Võid pildi abiks võtta.

4. samm

Kanna kahele loomakliiniku põhjaosa küljes olevale sakile rohkelt liimi ja kleebi need maa külge (pilt 1). Liimiga sakid tuleb kleepida maa külge.

5. samm

Nüüd võtame pildi 3 ja voldime mööda punktiirjoont, et teha laud. Seejärel kanname sakkidele liimi ja kleebime need paika, et tekiks väike karp.

 

 

6. samm

Nüüd võtame pildi 4 ja voldime seda mööda punktiirjooni. Seejärel liimime selle otsapidi kokku, et tekiks nelinurk. See on hoiuaed, kuhu kutsikad ja kassipojad jälgimiseks pannakse.

7. samm

Loomaarsti, õe, loomade ja puu meisterdamiseks (pilt 5) voldi väljalõigatud pilt pooleks ning seejärel voldi värvilised tükid sissepoole, et tekiks kolmnurkne kuju. Seejärel kanna peale veidi Pritti liimi, et alus paika kleepida.

8. samm

Nüüd on aeg loomakliinik töökorda seada! Milliste loomade eest sa täna hoolitsed? Pildilt võid ideid saada.

Ja ongi kõik!

Loodetavasti on sul tore paberist loomakliinikus loomi aidata.

Tahaksime näha pilte sinu loomakliinikust. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

 

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Kui vaja, palu papi lõikamisel täiskasvanu abi.