Paberveok

 • Raskustase
  Raskustase
  edasijõudnud
 • Vanus
  Vanus
  3 kuni 6 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  erivahendid

Taustalugu:

Kas oled mõelnud, kuidas saavad puu- ja juurviljad, mänguasjad ja mängud ning riided, mida kannad, kaubamajadesse ja kauplustesse, kust neid ostetakse? Kõiki neid asju veetakse veokitel. Veok võtab kaubad peale eri kohtadest, näiteks lennujaamast, sadamast, farmidest või tehastest. Veok täidetakse vajalike kaupadega ja see sõidab siis kaubamajja või kauplusesse, kus asjad maha laaditakse. Pärast lähed sina koos ema või isaga poodi, et vajalikke asju osta. Kas pole lahe? Täna ehitame veokonteineriga paberveoki, millega saad kaupa vedada. Kui soovid rohkem ideid, vaata kindlasti meie teisi paberlinna projekte. Paberist võib ehitada terve linna.

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid
 • Kartongist hommikuhelbekarp

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

Sammud:

1. samm

Lõika prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik veoki pildid.

2. samm

Nüüd võtame väljalõigatud paberveoki pildi (pildi 1) ja kleebime selle hommikuhelbekarbi kartongile. Peame ootama 30 sekundit, et liim kuivaks. Kas oskad 30ni lugeda? Nüüd lõikame paberveoki välja, et saaksime pappšablooni.

3. samm

Kui šabloon on olemas, tuleb voltida mööda veoki kontuuri punktiirjooni.

4. samm

Kanna veoki külgedel olevatele sakkidele rohkelt liimi ja kleebi need külgedega kokku, et moodustuks veoki kuju. Kasuta abiks pilti.

5. samm

Nüüd voldime pildi 2 karbikujuliseks. Sellest tuleb konteiner. Seejärel kasutame konteineri kokkuliimimiseks meie käepärast Pritti liimipulka. Sellest saab kast, kuhu panna kogu kraam, mis tuleb kohale viia.

 

 

6. samm

Sõbraliku veokijuhi meisterdamiseks (pilt 3) voldi väljalõigatud pilt pooleks ja seejärel voldi värvilised tükid sissepoole, et tekiks kolmnurkne kuju. Seejärel kanna peale veidi Pritti liimi, et alus paika kleepida.

7. samm

Nüüd on aeg mängida! Pane konteiner veokiplatvormile ja olemegi valmis teele asuma.

Ja ongi kõik!

Loodame, et veoki meisterdamine pakub sulle palju rõõmu.

Tahaksime näha sinu veoki pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Kui vaja, palu papi lõikamisel täiskasvanu abi.