Politseiauto

 • Raskustase
  Raskustase
  kerge
 • Vanus
  Vanus
  7 kuni 11 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed
 • Teema
  Teema
  erivahendid

Taustalugu:


Kas oled näinud, kuidas politseiauto linnatänavatel patrullib? Iga linn vajab politseijaoskonda. Politsei kaitseb meid: valvab pahade järele, aitab hättasattunud inimesi ja jälgib, et linnaelanikud midagi halba ei teeks. Kui on mingi mure, tuleb politsei alati kohale, püüab süüdlase kinni ja hoiab korda. Politseinikud sõidavad mööda linna ringi ja vaatavad tähelepanelikult, et kõik kindlasti seadust järgiksid. Kui nad midagi imelikku märkavad, uurivad nad seda kohe lähemalt. Täna meisterdame paberist politseiauto, mõned politseinikud ja röövli. Kas suudad paha mehe kinni püüda? Kui soovid rohkem toredaid meisterdamistöid, vaata kindlasti meie teisi paberlinna projekte. Saad endale toreda linna!

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid.
 • Kartongist hommikuhelbekarp

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

Sammud:

 

1. samm

Lõika prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik veoki pildid. 

 

 

2. samm

Nüüd võtame väljalõigatud politseiauto pildi (pildi 1) ja kleebime selle hommikuhelbekarbi kartongile. Peame ootama 30 sekundit, et liim kuivaks. Kas oskad 30ni lugeda? Nüüd lõikame paberist politseiauto välja, et saaksime pappšablooni.

 

3. samm

Kui šabloon on olemas, tuleb voltida mööda auto kontuuri punktiirjooni.

4. samm

Kanna auto külgedel olevatele sakkidele rohkelt liimi ja kleebi need külgedega kokku, et moodustuks auto kuju. Kasuta abiks pilti.

5. samm

Nüüd voldime pildi 2 karbikujuliseks. Sellest tulevad politsei vilkurid. Seejärel kasutame vilkurite kokkuliimimiseks ja politseiauto katusele kleepimiseks meie käepärast Pritti liimipulka.

 

 

6. samm

Politseinike, röövli ja politseikoera meisterdamiseks (pilt 3) voldi väljalõigatud pilt pooleks ning seejärel voldi värvilised tükid sissepoole, et tekiks kolmnurkne kuju. Seejärel kanna peale veidi Pritti liimi, et alus paika kleepida.

7. samm

Nüüd on aeg pätte ja politseid mängida!

Ja ongi valmis!

 

Loodame, et paberist politseiautoga kuritegevuse vastu võitlemine pakub sulle palju rõõmu.

Tahaksime näha sinu politseiauto pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Selle projekti jaoks sobib ülihästi Pritti roheline liimipulk, sest siis on näha, kuhu oled juba liimi kandnud.