Poniveok – kuidas ponid liikuma saavad?

 • Raskustase
  Raskustase
  edasijõudnud
 • Vanus
  Vanus
  3 kuni 6 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  hooajaline

Taustalugu:

Kas oled poniga ratsutanud? Tavaliselt elavad ponid talus, aga mõnikord on neil vaja teha pikem reis nagu meilgi – et minna ponide näitusele, hüppevõistlusele või ka loomaarsti juurde. Aga kuidas nad pääsevad talust sinna, kuhu on tarvis minna? Üksinda kohale kõndida võib väikese poni jaoks ohtlik olla. Pealegi väsiks ta väga ära. Sellepärast kasutame ponihaagist. Ponihaagise saab kinnitada auto või veoki külge ja selles saab vedada ponisid või muid loomi. Täna meisterdame paberist haagise ja auto ponide vedamiseks. Kui soovid rohkem ideid, vaata kindlasti meie teisi lõbusa taluelu projekte. Kuhu sa oma poni täna viid?

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid
 • Kartongist hommikuhelbekarp

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

 

Sammud:

1. samm

Lõika prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik poniveoki pildid.

2. samm

Nüüd võtame väljalõigatud paberauto pildi (pildi 1) ja kleebime selle hommikuhelbekarbi kartongile. Peame ootama 30 sekundit, et liim kuivaks. Kas oskad 30ni lugeda? Nüüd lõikame paberauto välja, et saaksime pappšablooni.

3. samm

Kui šabloon on olemas, tuleb voltida mööda paberauto kontuuri punktiirjooni.

4. samm

Kanna paberauto külgedel olevatele sakkidele rohkelt liimi ja kleebi need külgedega kokku, et moodustuks auto kuju. Kasuta abiks pilti.

5. samm

Ponihaagise tegemiseks kasutame pilte 7, 8 ja 9. Voldime ja kleebime kokku pildi 9. Seejärel voldime ja kleebime kokku pildi 7, et tekiks ponihaagise põhi.  Siis kleebime pildi 8 tagaotsa külge, et teha haagise tagaluuk. Võid pildi abiks võtta.

 

 

6. samm

Kleebime pildi 2 auto ja ponihaagise külge, et teha puksiirtiisel.

7. samm

Nüüd meisterdame poni. Voldi poni keha mööda punktiirjooni (pilt 3). Seejärel kleebi oma kohale valged sakid, nagu piltidel näha. Voldi mõlema saba punktiirjooni mööda ja seejärel kleebi kaks poolt kokku. Vaata, et sa sakke (pilt 5) kokku ei liimi! Seejärel kanna värvilisele küljele liimi, lükka saba läbi pilu ja liimi sakid poni keha sisekülje külge (pilt 3). Voldi poni pea pooleks (pilt 4) ja liimi kaks valget sakki kokku. Võta pilt abiks. Nüüd liimi poni pea keha külge.


8. samm

Nüüd oleme poni vedamiseks valmis. Pildilt võid ideid saada. Kuhu sa oma poni täna viid? Loodetavasti on sul lõbus poniveokiga mängida.

Ja ongi kõik!

Loodame, et su poni saab poniveokiga palju toredaid sõite teha.

Tahaksime näha sinu poniveoki pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

 

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Selle projekti jaoks sobib ülihästi Pritti roosa liimipulk, sest siis on näha, kuhu oled juba liimi kandnud.