Rõõmsate loomade talu

 • Raskustase
  Raskustase
  edasijõudnud
 • Vanus
  Vanus
  7 kuni 11 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed
 • Teema
  Teema
  hooajaline

Taustalugu:

Kas oled kunagi tallu sattunud? Talus on talunikud, põllud ja traktorid ning samuti palju toredaid loomi. Talus elavad kanad, sead, lehmad ja muud loomad ning põllumehe töö on nende eest hoolitseda. Kas tead, mis häält loomad teevad? Milline loom sulle kõige rohkem meeldib? Täna meisterdame lauda, palju rõõmsaid taluloomi ja mõned talunikud. Istutame ka natuke aedvilju ja sa saad loomi heinaga sööta. Kui külmaks läheb või sadama hakkab, aja loomad kindlasti lauta, kus neil on soe ja kindel. Ja ära unusta meie teisi toredaid lõbusa taluelu projekte vaadata!

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid
 • Kartongist hommikuhelbekarp

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

Sammud:

1. samm

Kõigepealt lõikame prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik rõõmsate loomade talu pildid.

2. samm

Kleebi kaks suurt põldu kokku. Sellest tuleb maapind, kuhu paigutame talu. Põllud on alad, millel on kujutatud lilled, põõsad ja haritud muld.

3. samm

Kleebi pildid 3, 5, 6 ja 7 hommikuhelbekarbi külge. Lase üks minut kuivada ning seejärel lõika pildid 3, 5, 6 ja 7 karbilt välja. 

4. samm

Nüüd voldi kõik kleepimissakid täisnurga alla.

5. samm

Seejärel liimi pildid 6, 3 ja 7 pildi 1 külge, nagu pildil näha.  Pilt 1 on lauda põrand, piltidest 6, 3 ja 7 saavad aga lauda seinad. Seinte oma kohale liimimiseks peame kasutama käepärast liimipulka. Nii tekib kast, mille üks külg on lahti.

 

 

6. samm

Nüüd liimime pildi 5 lauda peale. Sellest saab katus. Võta pilt endale abiks.

7. samm

Hobuse tegemiseks voldi hobuse keha mööda punktiirjooni (pilt 13). Seejärel kleebi oma kohale valged sakid, nagu piltidel näha. Voldi mõlema saba (pilt 15) punktiirjooni mööda ja seejärel kleebi kaks poolt kokku. Ära sakke kokku liimi! Seejärel kanna sakkide värvilistele külgedele liimi, lükka saba läbi pilu ja liimi sakid hobuse keha sisekülje külge (pilt 13). Voldi hobuse pea pooleks (pilt 14) ja kleebi kaks valget sakki kokku, nagu pildil näha. Nüüd liimi hobuse pea keha külge.


8. samm

Lehma tegemiseks voldi lehma keha mööda punktiirjooni (pilt 9). Seejärel kleebi oma kohale valged sakid, nagu piltidel näha. Voldi mõlema saba (pilt 11) punktiirjooni mööda ja seejärel kleebi kaks poolt kokku. Ära sakke kokku liimi! Seejärel kanna sakkide värvilistele külgedele liimi, lükka saba läbi pilu ja liimi sakid lehma keha sisekülje külge (pilt 9). Voldi lehma pea pooleks (pilt 10) ja kleebi kaks valget sakki kokku, nagu pildil näha. Siis liimi lehma pea keha külge. Nüüd on vaja lehma sarved pea külge kleepida. Sarvede tegemiseks voldime pilti 12 punktiirjooni mööda. Seejärel liimime need lehma pea külge. Võta pilt abiks.

9. samm

Piltide 2, 16 ja 17 tegemiseks voldi väljalõigatud pilt pooleks ning seejärel voldi põhjaosad sissepoole. Seejärel kanna liimi ühele põhjaosa värvilistest sakkidest ja suru sakid kokku, et need paika kleepida. Võta pilt abiks.  Kui see on tehtud, oled meisterdanud kaks talunikku, nende loomad ja aedviljad, mida nad kasvatavad. Kas tunned neid loomi ja aedvilju?

10. samm

Piltide 4 ja 8 valmis tegemiseks mähi ümber sõrme pabeririba, et moodustuks silinder. Seejärel liimi paber sellekujuliseks. Need kuus silindrit on heinapallid, millega söödetakse taluloomi.

 

 

11. samm

Nüüd tuleb laut, loomad, aedviljad ja kaks talunikku põldudele paigutada. Kuidas sina oma talu korraldad? Pildilt võid ideid saada. Ära unusta loomi sööta!

Ja ongi kõik!

Loodame, et talutööd rõõmsate loomade talus pakuvad sulle palju rõõmu.

Tahaksime näha sinu rõõmsate loomade talu pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Selle projekti jaoks sobib ülihästi Pritti roosa liimipulk, sest siis on näha, kuhu oled juba liimi kandnud.