Afrika ja metsloomade teemaline meisterdamine lastele

 • Raskustase
  Raskustase
  keskmine
 • Vanus
  Vanus
  7 kuni 11 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  džungel

Materjalid:

 • Laadi alla ja prindi šabloonid (klõpsa allpool).
 • Tühi maisihelbepakk (või muu õhuke kartong)

Töövahendid:

 • Pritti liimipulk
 • Käärid

Taustalugu

Avasta meie Aafrika-teemaliste lastele mõeldud meisterdamistööde abil Aafrika savann. Kas näed ohtlikku krokodilli, kes varjab end selles joogikohas? Ja kes just praegu selle suure puu taha sööstis? Võib-olla on siin koguni majesteetlik lõvi, kes lamab künkal päikese käes ja ootab oma järgmist saaki. Võib-olla hoiab ta juba silma peal riuklikel hüäänidel, kes antiloopi luuravad? Meisterda see ruumiline voldikkaart ja vaatle Aafrika põnevat loomariiki.

 

 

Sammud:

1. samm

Esmalt lõika mööda pidevaid jooni välja kõik laste Aafrika-teemalise meisterdamistöö osad.

2. samm

Seejärel kleebi kaks taustašablooni ohtra liimi abil märgitud alasid pidi kokku.

3. samm

Nüüd voldi taust punktiirjoont mööda kokku, nii et esialgu jäävad väljapoole värvilised küljed. Lõika mööda pildil olevat pidevat joont.

4. samm

Seejärel voldi kaart kokku teistpidi, nii et välja jäävad valged küljed, ja siis voldi kaks lõigetega osa ettepoole. Kui see on liiga keeruline, palu vanemad appi.

5. samm

Seejärel kanna kaardi tagaküljele rohkelt liimi, jättes väljalõigatud alad liimivabaks, ja kleebi papitüki või maisihelbekarbi külge.

 

 

6. samm

Kui see on kuivanud, voldi voldikkaart täisnurga all tagasi.

7. samm

Nüüd kleebi väljalõigatud puu Pritti liimipulga abil vasakul asuva väljaulatuva pabeririba külge. See loob suurepärase ruumilise efekti.

8. samm

Nüüd liimi ka küngas parempoolse riba külge. Nüüd saavad loomad künkalt vette hüpata või künka all asuvasse koopasse peituda.

9. samm

Antiloopide ja hüäänide tegemiseks voldi šabloonid keskelt kokku ning värvilised tükid sissepoole. Figuurid on nüüd kolmnurksed. Kleebi alumised sakid Pritti liimiga kokku, et figuurid saaksid püsti seista.

Ja ongi kõik!

Loodame, et meie Aafrika-teemalised lastele mõeldud meisterdamistööd pakuvad sulle palju rõõmu. Muide, sinu voldikkaardile sobivad ülihästi ka meie muude džungliprojektide loomad ja figuurid. Võib-olla on elevant parajasti joogikohas joomas? Aga ettevaatust, puu taga peidab end kaval salakütt. Või ehk hüppab mõni metsloomadest künkalt alla vette end jahutama? Ole loov!

 

Pritti liimipulk

Et puu, küngas ja figuurid oleksid stabiilsemad, võid kleepida erinevad osad enne väljalõikamist õhukesele kartongile või tühjale maisihelbekarbile. Siis seisavad need väga hästi püsti.