Uurimis- ja päästejaama loomade meisterdamiskomplekt

 • Raskustase
  Raskustase
  keskmine
 • Vanus
  Vanus
  7 kuni 11 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  džungel

Materjalid:

 • Laadi alla ja prindi šabloonid (klõpsa allpool).
 • Tühi maisihelbepakk (või muu õhuke kartong)

Töövahendid:

 • Pritti liimipulk / Pritti PVA-käsitööliim
 • Käärid

Taustalugu

Meie uurimis- ja päästejaama loomade meisterdamiskomplektiga võid tunda end tõelise džungli loomaarstina. Avasta kõik metsloomad, keda sinu jaamas leidub – alates väikestest armsatest ahvidest ja kaisupandadest ning lõpetades suurte ettearvamatute tiigritega. Saad teada kõik selle kohta, kuidas nad elavad, mida söövad ja kuidas üksteisega läbi saavad. Päris põnev! Ühtlasi leiavad vigastatud loomad sinu juures varju. Kähku, haara oma arstikott ja vaata haavatud elevant läbi! Ja siis hakkavad loomabeebid jälle pudeli järele nutma. Uurimisjaamas tuleb pikk, kuid põnev päev.

 

 

Sammud:

1. samm

Kõigepealt kleebi uurimis- ja päästejaama loomade meisterdamiskomplekti põrand (roheline) Pritti liimipulga ja ohtra liimiga kartongi külge ning lase korralikult kuivada.

2. samm

Nüüd voldi uurimisjaama šabloon keskelt kokku ja kleebi ka ülemine osa õhukese kartongi külge.

3. samm

Seejärel voldi šabloon mööda punktiirjooni ja lõika mööda pidevaid jooni. Kanna jaama põrandale ja märgitud sisselõigetega aladele rohkesti liimi.

4. samm

Siis liimi jaam rohelise põrandapaneeli külge. Lükka liimitud ala põranda alla ja kleebi jaama puupõrand põrandapaneeli külge.

5. samm

Nüüd on aeg teha loomabeebid. Esmalt lõika need mööda pidevaid jooni välja. Seejärel voldi šabloonid keskelt kokku ja värvilised tükid sissepoole. Figuurid on nüüd kolmnurksed. Kleebi kaks alumist sakki Pritti liimiga kokku, et loomabeebid saaksid püsti seista.

 

 

6. samm

Tee sama teadlase ja loomaarstiga.

7. samm

Operatsioonilaua meisterdamiseks voldi kõigepealt šablooni mööda punktiirjooni.

8. samm

Seejärel kanna kõigile märgitud aladele Pritti liimipulka või käsitööliimi ja liimi jalad kokku.

9. samm


Et saaksid loomi läbi vaadata, on sul loomulikult vaja ka arstikotti. Esmalt lõika see mööda pidevaid jooni välja. Ära unusta märgitud sisselõiget! Kui see on liiga keeruline, kutsu vanemad appi.Seejärel voldi kott mööda punktiirjooni ja kanna kõigile sakkidele Pritti liimi. Voldi ja kleebi kott kokku ning lükka sang läbi üleval asuva sisselõike. Ja võidki kohe haigete juurde minna!

Ja ongi valmis!

Lõbusat meisterdamist ja mängimist uurimis- ja päästejaama loomade meisterdamiskomplektiga! Kui soovid ka muudest metsloomadest kuulda ja nende eest hoolt kanda, siis vaata üle ka meie muud džungliteemalised meisterdamisprojektid.

Pritti liimipulk

Et loomabeebide figuurid oleksid stabiilsemad, võid kleepida need enne õhukesele kartongile. Siis seisavad need väga hästi püsti.