Maiade templi meisterdamine vihmametsa voldikkaardile

 • Raskustase
  Raskustase
  keskmine
 • Vanus
  Vanus
  7 kuni 11 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  džungel

Materjalid:

 • Laadi alla ja prindi šabloonid (klõpsa allpool)
 • Tühi maisihelbepakk (või muu õhuke kartong)
 • Vatitups

Töövahendid:

 • Pritti liimipulk / Pritti roheline liimipulk
 • Pritti PVA-käsitööliim
 • Käärid

Taustalugu

Täna tahame sulle näidata, kuidas meisterdada maiade templit, et teha läbi põnev seiklus Amazonase vihmametsas. Kas oskad ette kujutada, mis toimub metsikus džunglis? Raagude praksumist sõnajalgades ja puu taga peituvaid metsloomi? Pulbitsevat vulkaani, mis hakkab kohe-kohe purskama? Selles meisterdamisprojektis õpetame, kuidas meisterdada lahedale ruumilisele voldikkaardile maiade tempel. Mõtle välja meeliköitvad lood ringiluusivatest metsikutest džungliloomadest, kõigest, mida vaprad maadeavastajad maiade templist leiavad, ja põnevatest seiklustest, mida nad läbi elavad.

 

 

 

Sammud:

1. samm

Esmalt lõika kõik osad mööda pidevaid jooni välja. Seejärel kleebi kaks taustašablooni märgitud alasid pidi kokku piisava hulga liimi abil.

2. samm

Nüüd voldi taust punktiirjoont mööda kokku, nii et esialgu jäävad väljapoole värvilised küljed. Lõika mööda pildil olevat pidevat joont ja seejärel voldi kaart kokku teistpidi, nii et välja jäävad valged küljed. Kui see on liiga keeruline, palu vanemad appi. Seejärel voldi kaks poolt kokku nii, et lõiked jäävad ettepoole.

3. samm

Nüüd on aeg valmistada kaks vihmametsa võrastikku. Voldi need mööda punktiirjoont ja kleebi kaardi taha nii, nagu pildil näha, et need üksteist veidi kataksid.

4. samm

Seejärel kanna kaardi tagaküljele ja ka vihmametsa võrastikule rohkelt liimi, jättes väljalõigatud alad liimivabaks, ja kleebi need kohad papitüki või maisihelbekarbi külge. Kui see on kuivanud, voldi voldikkaart täisnurga all tagasi.

5. samm

Nüüd kleebi väljalõigatud maiade tempel Pritti liimipulga abil väljaulatuva pabeririba külge: suur tempel vasakpoolse laiema riba külge ja väiksem tempel parempoolse riba külge. See loob suurepärase ruumilise efekti. Nüüd saad peita tahapoole jäävasse tühja ruumi kõik, mida saab sinu maiade templist avastada, näiteks aarde.

 

 

6. samm

Kui soovid lisada veidi värvi, siis kanna vihmametsadžungli aluspinnale oma soovi järgi ohtralt rohelist liimi ja lase sel hästi ära kuivada.

7. samm

Vulkaani meisterdamiseks voldi esmalt maapind sissepoole ja väikesed sakid ülespoole. Kanna kõigile sakkidele ohtralt käsitööliimi.

8. samm

Nüüd rulli vulkaan kokku, et moodustuks koonus, ja kleebi sakkide abil kokku. Pärast kokkurullimist võid vajutada sakke seestpoolt, et need kindlalt kokku kleepuksid.

9. samm

Et vulkaan ellu ärkaks, topi selle otsa vatitups, nagu kerkiks vulkaanist suitsupilv. Võid vatitupsu veidi kohevamaks sikutada.

10. samm

Põõsaste tegemiseks voldi šabloonid keskelt kokku ja värvilised sakid sissepoole. Põõsad on nüüd kolmnurksed. Kleebi kaks alumist sakki Pritti liimipulga abil kokku, et töö saaks püsti seista. Siis saad põõsad džunglimaastikul endale meeldivasse kohta paigutada. Kui soovid kaardi kokku voltida, võta esmalt põõsad välja. Kui soovid voldikkaardi ära panna või kuskile kaasa võtta, voldi see lihtsalt kokku. Kohe, kui selle avad, kerkivad maiade tempel ja vihmametsa võrastik üles ning võid mängu jätkata.

Ja ongi kõik!

Lõbusaid džungliseiklusi maiade templis! Vaata üle ka meie teised džungliteemalised meisterdamiskomplektid – oma ruumilisel kaardil saad kasutada ka džungliteatri lõbusaid näpunukke. Võib-olla soovid ka sõpradele näidata, kuidas maiade templit meisterdada?

Pritti liimipulk / Pritti roheline liimipulk, Pritti PVA-käsitööliim

Pritti roheline liimipulk sobib selle meisterdamisprojekti jaoks täiuslikult, sest sellega saab džunglimaastikku värvikamaks muuta.