Aardeküti seiklus

 • Raskustase
  Raskustase
  kerge
 • Vanus
  Vanus
  3 kuni 6 aastat
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  džungel

Materjalid:

 • Laadi alla ja prindi šabloonid (klõpsa allpool)
 • Eelistatavalt tühi maisihelbepakk (või käsitööpaber)
 • Liiv
 • Tükk valget kartongi või pappi ligikaudu DIN A4 formaadis

Töövahendid:

 • Pritti liimipulk / Pritti roheline liimipulk
 • Pritti PVA-käsitööliim
 • Käärid

Taustalugu

Kas oled mõnikord soovinud näha tõelist aardeküti seiklust džunglis? Nüüd on see võimalik!
Tõelisi aardekütte ei suuda keegi peatada. Peidetud aardekirste otsides ei jäta nad ühegi kivi alla vaatamata ja otsivad läbi kõik põõsatagused. Võib-olla on aare peidus allasööstva kose taga? Kui soovid koos nendega aardejahile minna, on meil sulle pakkuda suurepärane meisterdamisprojekt. Õpetame, kuidas meisterdada paberist muljetavaldavaid aardekirste ja leidlikke aardekütte. Nendega saad oma Lõuna-Ameerika meisterdamiskomplektis mängida põnevat aardeküti seiklust.

 

 

Sammud:

1. samm

Esmalt lõika prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik aardeküti seikluse komplekti pildid.

2. samm

Aardeküttide tegemiseks voldi šabloonid keskelt kokku ja värvilised tükid sissepoole. Figuurid on nüüd kolmnurksed. Kleebi kaks alumist sakki Pritti käsitööliimiga kokku, et aardekütid saaksid püsti seista.

3. samm

Nüüd võta väljalõigatud maastikuauto pilt ja kleebi see maisihelbepaki külge. Oota 30 sekundit, et liim kuivaks. Kas oskad 30ni lugeda? Nüüd lõika ümber paberist maastikuauto, et saaksid pappšablooni.

4. samm

Kui šabloon on olemas, voldi mööda maastikuauto kontuuri punktiirjooni. Kanna maastikuauto külgedel olevatele sakkidele rohkelt liimi ja kleebi need külgedega kokku, et moodustuks auto kuju. Kasuta abiks pilti.

5. samm

Aardekirstu meisterdamiseks voldi šablooni mööda punktiirjoont.

 

 

6. samm

Kanna märgitud sakkidele rohkelt Pritti käsitööliimi ja kleebi need kokku, et moodustuks aardekirstu kuju. Kui kahtled, kas kõik on õigesti, võid piltidelt abi otsida. Kooluta aardekirstu kaant veidi sissepoole, et lisada oma aardeküti seikluse komplekti korralik kaarjakaaneline aardekirst.

7. samm

Seejärel võta kartongi- või papitükk. Kata see üleni rohelise Pritti liimipulga liimiga ja puista sellele liiva. Raputa veidi ja lase kuivada. Nüüd on sul aardeküti seikluse jaoks suurepärane mängupind.

Ja ongi kõik!

Loodame, et aardeküti seiklus pakub sulle rohkesti rõõmu. Kas aardeküttidel õnnestub aare leida? Meil on sulle ka palju muid põnevaid meisterdamisideid. Meie ruumilises Lõuna-Ameerika džunglis saab aarde koguni kose alla peita.

 

Pritti PVA-käsitööliim, Pritti roheline liimipulk

Šabloonide lõikamiseks kutsu vanemad appi. Et aardeküttide figuurid oleksid stabiilsemad, võid kleepida need enne käsitööpaberile. Siis seisavad need väga hästi püsti.

Kui leidub kuivi puulehti, võib nende abil maastikuautot veelgi maskeerida. Kleebi need lihtsalt Pritti rohelise liimipulga abil auto külge.

Aardejaht on veelgi põnevam, kui panna kirstu päris aare. Võib-olla leidub sul mõni kuldne šokolaadimünt või väike sõrmus, mida saaks aardeküti seikluse komplektis kasutada?