Nukumaja tõld

 • Raskustase
  Raskustase
  keskmine
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  erivahendid

Taustalugu:

Kas oled kunagi kõigile oma mänguasjadele ja nukkudele peo korraldanud? Võlumaailmas saavad nukud ja mänguasjad minna teeõhtule, kui istuvad nõiduslikku nukumaja tõlda ja sõidavad stiilselt kohale. Selle projekti käigus õpime, kuidas meisterdada hobust ja tõlda.  Paberimeisterdamise muinasjutus on hobune, tõld ja mitu sõpra, kellega on lõbus koos mängida. See projekt on eriti tore koos lastele mõeldud Pritti paberimeisterdamiskomplektiga „Printsessi nukumaja“. See on üks paljudest toredatest Pritti kunsti- ja meisterdamiskomplektidest, mida võib leida kodulähedasest poest. Nüüd võivad kõik sinu pabersõbrad teeõhtule tulla.

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid.
 • Üks hommikuhelbekarp

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

Sammud:

1. samm

Kõigepealt lõikame prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik nukumaja tõlla pildid.

2. samm

Voldi pilti 1 punktiirjooni mööda. Seejärel kleebi tükid paika, et moodustuks karp. Vaata abiks pilti.

3. samm

Kleebi pildid 2, 3 ja 4 hommikuhelbekarbi külge. Liimil tuleb lasta 30 sekundit kuivada. Kas oskad 30ni lugeda? Järgmisena lõikame pildid 2, 3 ja 4 karbilt välja. 

4. samm

Nüüd liimime pildid 3 ja 4 tõllakere külge, mille tegime pildist 1.

5. samm

Voldi pilti 2 punktiirjoont mööda. Kleebi volditud tükid akna kõrgusel tõlla külje külge, nagu pildil näha.

 

 

6. samm

Voldi pilt 6, nagu pildil näha. Seejärel liimi see tõlla sisse, et tekiksid istmed.

7. samm

Hobuse tegemiseks voldi hobuse keha mööda punktiirjooni (pilt 13). Seejärel kleebi oma kohale valged sakid, nagu piltidel näha. Voldi mõlema saba (pilt 15) punktiirjooni mööda ja seejärel kleebi kaks poolt kokku. Ära sakke kokku liimi! Seejärel kanna sakkide värvilistele külgedele liimi, lükka saba läbi pilu ja liimi sakid hobuse keha sisekülje külge (pilt 13). Voldi hobuse pea pooleks (pilt 14) ja kleebi kaks valget sakki kokku, nagu pildil näha. Nüüd liimi hobuse pea keha külge.

8. samm

Pildil 7 voldi väljalõigatud osa pooleks ja seejärel voldi põhjaosad sissepoole. Kanna liimi põhjaosa värvilistele sakkidele ja suru sakid kokku, et need paika kleepida. Vaata abiks pilti.

Ja ongi kõik!

Loodame, et tõld pakub sulle palju sõidurõõmu.

Tahaksime näha sinu lahtise muinasjututõlla pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Palu papi lõikamisel täiskasvanu abi.