Lossitõld

Taustalugu:

Kas oled kunagi soovinud, et elaksid vanal ajal, losside ja lohede, printside ja printsesside, seikluse ja maagia päevil? Printsid ja printsessid tavatsevad sageli lossi maadelt kaugemale kõndida, et meelt lahutada. Kes teab, milliseid olevusi nad muinasjutumaailmas kohata võivad! Selles pabermuinasjutus kohtume sõbraliku nõia ja tema kõneleva kassi, sinikarvalise ükssarviku ja väikese lohega. Nii et järgi juhiseid ja me näitame sulle, kuidas meisterdada käepärase Pritti liimipulga abil paberist ja hommikuhelbekarbist lossitõld, mida veab vägev hobune, prints ja printsess ning palju sõpru, kellega nad teel kohtuvad. See projekt on eriti tore koos lastele mõeldud Pritti paberimeisterdamiskomplektiga „Printsessi nukumaja“. See on üks paljudest toredatest Pritti kunsti- ja meisterdamiskomplektidest, mida võid leida kodulähedasest poest, et teha läbi veelgi rohkem nõiduslikke seiklusi.

Materjalid:

  • Prindi välja kaasapandud dokumendid.
  • Üks hommikuhelbekarp

Töövahendid:

  • Käepärane Pritti liimipulk
  • Käärid

 

 

Sammud:

1. samm

Kõigepealt lõikame prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik lossitõlla pildid.

2. samm

Nüüd võtame pildi 3 ja voldime seda mööda punktiirjooni. Seejärel kleebime paika valged tükid, et moodustuks lahtine karp.

3. samm

Kleebi pildid 1, 5 ja 6 hommikuhelbekarbi külge. Liimil tuleb lasta 30 sekundit kuivada. Kas oskad 30ni lugeda? Järgmisena lõikame pildid 1, 5 ja 6 karbilt välja. 

4. samm

Nüüd liimime pildid 5 ja 6 tõllakere külge, mille tegime pildist 3.

5. samm

Voldi pilti 1 punktiirjoont mööda. Kleebi volditud tükid akna kõrgusel tõlla külje külge, nagu pildil näha.

 

 

6. samm

Voldi pildi 4 tükid üles. Sellest tuleb tõlla katus.

7. samm

Voldi purpurset riba (pilt 2) punktiirjooni mööda, et moodustuks karp. Seejärel liimi see paika. Sellest tuleb iste tõlla katusele.

8. samm

Hobuse tegemiseks voldi hobuse keha mööda punktiirjooni (pilt 13). Seejärel kleebi oma kohale valged sakid, nagu piltidel näha. Voldi mõlema saba (pilt 15) punktiirjooni mööda ja seejärel kleebi kaks poolt kokku. Ära sakke kokku liimi! Seejärel kanna sakkide värvilistele külgedele liimi, lükka saba läbi pilu ja liimi sakid hobuse keha sisekülje külge (pilt 13). Voldi hobuse pea pooleks (pilt 14) ja kleebi kaks valget sakki kokku, nagu pildil näha. Nüüd liimi hobuse pea keha külge.

9. samm

Lohe, nõia, printsesside, kuninga rüütli ja kõigi teiste loomade tegemiseks voldi väljalõigatud pilt pooleks ning seejärel voldi põhjaosad sissepoole. Seejärel kanna liimi ühele põhjaosa valgetest või värvilistest sakkidest ja suru sakid kokku. Vaata abiks pilti. Korda seda, et meisterdada kõik tegelased.

Ja ongi kõik!

Loodame, et muinasjututõld pakub sulle palju rõõmu.

Tahaksime näha sinu kinnise tõlla pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

Pritti liimipulk või Pritti roosa või roheline liimipulk

Palu papi lõikamisel täiskasvanu abi.