Ponide takistusrada

 • Raskustase
  Raskustase
  edasijõudnud
 • Meisterdajad
  Meisterdajad
  lapsed koos vanematega
 • Teema
  Teema
  erivahendid

Taustalugu:

Kas tead, mida kõike poni teha oskab? Ponid võivad õppida igasuguseid asju tegema. Osa veab kaarikut või sõidutab lapsi, mõnda näidatakse ilu ja tugevuse pärast, aga parimad ja tugevaimad ponid treenitakse takistusrada läbima. Tänase projekti käigus meisterdame ponide takistusraja koos tõketega ja tribüünid publiku jaoks. Võid panna oma paberponid hämmastavaid hüppeid ja trikke tegema, kõik inimesed publiku hulgast aga hõiskavad kiituseks. Et oleks veel lõbusam, võid ühendada selle projekti lastele mõeldud Pritti paberimeisterdamiskomplektiga „Printsessi ponitallid“. See on üks paljudest toredatest Pritti kunsti- ja meisterdamiskomplektidest, mida võib leida kodulähedasest poest. Toredaid hüppeid!! 

Materjalid:

 • Prindi välja kaasapandud dokumendid.

Töövahendid:

 • Käepärane Pritti liimipulk
 • Käärid

 

 

 

Sammud:

1. samm

Lõika prinditud meisterdamisšabloonidelt välja kõik ponide takistusraja pildid.

2. samm

Kleebi kokku kaks aasa poolt – need on suured rohelised lilledega alad.

3. samm

Voldi pildid 1, 2 ja 3 piki punktiirjooni, nagu pildil näha. Nendest saavad tribüünid, kus hakkab istuma võistlevaid ponisid vaatav publik. Kui oled mööda punktiirjooni voltinud, saad kõik tükid käepärase Pritti liimipulgaga oma kohale kleepida, nagu pildil näha.

4. samm

Voldi pildid 4 kolmnurkseteks, nagu pildil näha.  Need on tõkked, millest ponid hakkavad üle hüppama.

5. samm

Korda 4. sammu, et teha kutsikad, kass ja publik (pildid 5 ja 6).

 

 

6. samm

Hobuse tegemiseks voldi hobuse keha mööda punktiirjooni (pilt 13). Seejärel kleebi oma kohale valged sakid, nagu piltidel näha. Voldi mõlema saba (pilt 15) punktiirjooni mööda ja seejärel kleebi kaks poolt kokku. Ära sakke kokku liimi! Seejärel kanna sakkide värvilistele külgedele liimi, lükka saba läbi pilu ja liimi sakid hobuse keha sisekülje külge (pilt 13). Voldi hobuse pea pooleks (pilt 14) ja kleebi kaks valget sakki kokku, nagu pildil näha. Nüüd liimi hobuse pea keha külge.

7. samm

Nüüd saad kujundada takistusraja. Liimi tribüünid kohtadesse a, b ja c. Seejärel saad otsustada, kuhu paigutada tõkked. Kui rada on valmis, saad triki- ja hüppevõistlust alustada. Loodame, et sul on lõbus.

Ja ongi kõik!

Loodame, et su ponide takistusrada pakub sulle palju toredaid ponisõiduelamusi.

Tahaksime näha sinu ponide takistusraja pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.

Ja ongi kõik!

Loodame, et su ponide takistusrada pakub sulle palju toredaid ponisõiduelamusi.

Tahaksime näha sinu ponide takistusraja pilte. Võid paluda, et ema või isa postitaks pildid meie Facebooki seinale kontol „pritt world“.