Avalehe lugu Gordoniga

Nimi: Gordon
Kodakondsus: Lõuna-Aafrika
Ametikoht: turundus ja tootearendus laste mänguasju valmistavas ettevõttes
Hobid: lugemine, suusatamine, toiduvalmistamine, meisterdamine ja jooksmine

Küsimused meisterdamise kohta:

Miks sulle meisterdamine nii väga meeldib?

Mulle meeldib oma kätega tööd teha ja mõelda välja lahendusi probleemidele, mis meisterdamise ajal mõnikord tekivad. Mulle meeldib kasutada materjale uuenduslikult, teistmoodi. Ma olen ülirahul, kui inimesed ütlevad: ei oleks arvanud, et see toimib.

Kellega koos sa meisterdad ja mis puhkudel?


Ma töötan mänguasjatootja jaoks mänguasju välja, nii et meisterdan elatise teenimiseks. Ma meisterdan koos töökaaslaste ja lastega ning omaette. Töö juures meisterdame ja töötame prototüüpide kallal nädalate kaupa, seejärel läheb toode laste kätte katsetamiseks. Kõige rohkem pakub mulle rõõmu see, kui lastele esimest korda oma mänguasju näitame. Nende nägudel võib näha seda ilmet: ma tahan ka sellist!

Kust sa ideid saad?

Ma mõtlen nüüdiskultuuri teemadele ja asjadele, mis popkultuuris suurt huvi pakuvad. Seejärel töötan välja teemal põhineva idee või kontseptsiooni koos looga, mille saab tootele lisada. Siis võtan pliiatsi ja paberi, et oma ideed joonistada. Pärast võtan oma Pritti liimipulga, käärid, joonlaua, veidi paberit ning hakkan meisterdama prototüüpe.
 

Mis on sinu lemmikmaterjalid ja miks?

Minu lemmikmaterjalid on tavaline trükipaber, pliiats, joonlaud ja Pritti liimipulk.  Nende töövahendite ja materjalidega saan meisterdada igasuguseid lõbusaid ja kasulikke asju.


Räägi meile, milliseid asju sulle kõige rohkem meeldib teha ja miks see sulle nii kangesti meeldib.

Siiani on minu lemmikprojekt paberist robot, mille meisterdasin, liikuvate käte ja jagade ning pea ja suuga. Ta oli väga lahe. Sain selle idee oma sõbralt, kellel oli väike robot, mille ta sai Jaapanist. Tahtsin endale ka sellist, niisiis tegin selle ise. Kasutasin tavalist trükipaberit, pliiatsit, joonlauda ja Pritti liimipulka. Lahe oli see, et lõpuks võisin teha seitse robotit, aga mu sõbral oli ainult üks. Nii et mul oli suurem robotite armee.