Avalehe lugu Piaga

Nimi: Pia
Kodakondsus: Saksa
Ametikoht: turundusjuht ühe laste mänguasjade tootja juures
Hobid: reisimine, lugemine ja tegevus vabas õhus

Küsimused meisterdamise kohta:

Miks sulle meisterdamine nii väga meeldib?

Mulle meeldib meisterdamine, sest siis saan olla loov ja kasutada oma käsi. Mulle meeldib kombineerida ja kokku liimida igasuguseid erinevaid materjale, näiteks savi, suled või vilt, millega ma harilikult kokku ei puutu. Kunst ja meisterdamine on mulle ka moodus lõdvestuda ja päeval juhtunu peast visata. Ühtlasi saab isetehtud meisterdamistöödest väga siirad kingitused – minu arvates parimad.
 

Kellega sa koos meisterdad ja mis puhul?

Koos lastega loov olla on kõige toredam. Õnneks on mul kaks nooremat nõbu, kellele meeldib kunst ja meisterdamine sama palju kui mulle. Me kasutame kõiki võimalusi kokkusaamiseks ja lihtsalt loomiseks. Tavaliselt juhtub seda pühade ajal, näiteks lihavõtete, jõulude või Halloweeni ajal. Aga ma naudin ka üksi kodus kunsti ja meisterdamisega tegelemist.

Kust sa ideid saad?

Ma kasutan sageli inspiratsiooniallikana internetti. Seal on nii palju suurepäraseid allikaid ja projekte, mis lihtsalt ootavad tegemist. Kõige parem on see, et suurem osa veebisaitidest ja ajaveebidest on täiesti tasuta. Näiteks Pritti veebisait on väga hea allikas ja sealt saan ma sageli uusi ideid. Muidugi tuleb loovaid ideid ka minu perekonna noorematel liikmetel ja meile meeldib ka neid proovida.

Mis on sinu lemmikmaterjalid ja miks?

Ma proovin harilikult leida lõbusana tunduvaid projekte, mida saaks teha liimi ja taaskasutusmaterjali abil, mis on kodus või looduses tasuta olemas. Materjalide kokkuliimimises ja niinimetatud prügist suurepäraste meisterdamistööde loomises on midagi äärmiselt rahuldustpakkuvat. See nõuab palju loovust ning annab uue väärtuse ja välimuse asjadele, mida ei oskaks kuidagi eriliseks pidada. Ühtlasi on see väga hea viis taaskasutuse kaudu jäätmeid vähendada.

Räägi meile, milliseid asju sulle kõige rohkem meeldib teha ja miks see sulle nii kangesti meeldib.

Mulle meeldivad projektid, kus tuleb vanade veinipudelite korke kokku liimida. Võib teha tähestiku tähti, väikeseid loomi, märkmetahvleid – võimalusi on lõputult.