Laste loomeharidus: Pega y Crea interaktiivne keskus Mehhikos

Pritt püüab avaldada tuntavat mõju laste loomehariduse arendamisele.

Aga miks on loovus oluline?

Meie konkurentsitihedas maailmas on loovus üks põhilisi laste edukuse tegureid. Loovus käib hariduse ja uuenduslikkusega käsikäes. See võimaldab juhtidel mõelda „kastist väljas“ ja leida lahendusi keerukatele probleemidele. Neid oskusi ja omadusi hindavad kõrgelt ning otsivad taga tööandjad kogu maailmas. Mida varem hakkavad lapsed kasutama oma loovust ja kujutlusvõimet, seda paremini oskavad nad neid oskusi täiskasvanuna kasutada.

Mehhikos asuv interaktiivne keskus Pega y Crea (Kleebi ja Loo) on suurepärane näide sellest, kuidas Pritt ja tema kohalikud partnerid, vanemad, õpetajad ja kohalik haridusministeerium ühendasid jõud, et luua edukalt koht, kus lapsed saavad avastada oma loovust ja arendada oma oskusi. Lisaks annab keskus lastele ja õpetajatele suurepärase võimaluse luua omavaheline side turvalises keskkonnas. Selline tegevus toimub väljaspool tavalist koolikeskkonda, mis annab nii õpetajatele kui ka lastele põneva ja ebatavalise võimaluse arendada rühmas suhtlemise oskust. Õpetajate ja õppurite vastastikune usaldus ning lugupidamine on terve ja eduka õpikogemuse alustala.

Eelmisel aastal külastas interaktiivset keskust Pega y Crea 74 000 mehhiko last. Klassirühmi juhendasid eriväljaõppega asjatundjad. Koolirühmad tundsid rõõmu klassiekskursioonist kohta, kus neil oli võimalik mitmesugustes meisterdamisprojektides oma loovus valla päästa ning osaleda spetsiaalselt välja töötatud interaktiivsetes ja harivates mängudes. Nad õppisid, kuidas valmistada päris Pritti liimipulka, ja spetsiaalselt ehitatud labürint pani proovile nende füüsilised võimed. Kogu keskuses toimuv tegevus on välja töötatud laste loovuse, kujutlusvõime ja loomupärase uudishimu arendamiseks.
 
Pritt püüab tagada kohalike kogukondade kestliku arengu ning tuua tõelist väärtust ja rõõmu nende inimeste ellu, kes on tema toodetega seotud.

Kui teil on küsimusi selle artikli või interaktiivse keskuse Pega y Crea kohta, siis võtke meiega kõhklemata ühendust.