Meisterdamine ja digimeedia

Mitte kunagi varem pole olnud nii lihtne veebist teavet ja innustust leida. Üha nooremad lapsed oskavad otsivahendite abil osavalt internetis navigeerida. Pole haruldane näha vaevu kõndida oskavaid väikelapsi restoranis või auto turvatoolis issi iPadi puudutamas, et igavust peletada.

EDP oskuste varajane arendamine on homse tööjõu jaoks hindamatu. Digimeedia kasutamise ja loova meisterdamise kaudu õppimise nutikas ühendamine peaks olema tänapäeva kooliealiste põlvkonna hariduses esmatähtis. Sagedane kunsti- ja meisterdamistegevus ei aita lastel üksnes treenida arenguks olulisi oskusi, näiteks emotsioonid, tunnetus, koordinatsioon ja sotsiaalsed oskused, vaid suurendab ka enesekindlust.

Õpetajad ja vanemad peavad innustama lapsi kasutama oma algatusvõimet, et otsida veebist ja sealsest digimeediast huvitavaid kunsti- ja meisterdamisprojekte, millega nad võiksid ise toime tulla. Esiteks lisab see noortele internetikasutajatele enesekindlust digimeedias orienteerumisel, ühtlasi aga paneb nad uhkust tundma selle üle, et nad suudavad iseseisvalt kunsti- ja meisterdamisprojekte leida ja ellu viia.

Tänapäeva digimeedia pakub väga mitmesuguseid kunsti- ja meisterdamistegevusi – alates tasuta allalaaditavatest materjalidest ja lõpetades loomeblogide kunstiideedega.  Leidub igale maitsele ja soovile vastavaid kunsti- ja meisterdamisstiile ning projekte. Me peame tagama, et meie lapsed oskaksid ära kasutada digitaalse loomemaailma eeliseid.  

Sellepärast tutvustab Pritt uhkusega meie laia harivate meisterdamisprojektide valikut, mida pakume oma veebisaidil.