Colours

Hulgaliselt eredaid värvitoone

Käsitööpoe külastus võib saada tõeliseks elamuseks. Materjalivalik on uskumatu: nii palju asju, nii palju kangaid, nii palju värve. Loovus tärkab ning soov meisterdada, luua ja töötada tõuseb pilvedesse. Enne kui osturetkele lähete, tahaksime siiski anda ühe soovituse: koos lastega meisterdamiseks on üldjuhul vaja ainult kolme eri liiki värve. Valik sõltub lapse vanusest ja oskustest.

Näpuvärvid noorimatele kunstnikele

Näpuvärvimine on eriti populaarne väiksemate laste seas, sest isegi need väiksekesed, kellel on raske pliiatsit või pintslit käes hoida, armastavad end näpuvärvide abil väljendada.Nemad saavad maalida sõrmedega ja trükkida kätega.

Aga ärge muretsege, isegi kui laps sõrmi lakub, teeb enamik neist seda vaid korra, sest näpuvärvidesse on lisatud kibedaid lisandeid, mis annavad neile ebameeldiva maitse. Peale selle koosnevad näpuvärvid värvainetest, trükivärvidest, siduvatest, märgavatest ja säilitusainetest, emulgaatoritest ja kibedatest lisanditest.

Värviloomet õpitakse vesivärvidega

Vesivärvide abil saab väike kunstnik luua nii läbipaistmatuid kui ka läbipaistvaid värve. See sõltub värviga segatud veekogusest. Vesivärvide abil õpivad lapsed peale maalimise ja joonistamise tundma ka värviratast.  Mis juhtub, kui segan kokku punase ja sinise? Mis värvi saab kollasest ja sinisest? Ükski muu värv pole katsetamiseks vesivärvidest parem.

Ja kui kogemata värve riietele ajad, on neid kerge välja pesta.

Ideaalne puiduvärv: akrüülvärv

Akrüülvärve ja -lakke võib veega lahjendada. Kuivanuna moodustavad need veekindla kile. Akrüülvärv on tavaliselt saadaval ainult matina, ent akrüüllakki müüakse mati, poolmati ja läikivana. Akrüüllakk on pärast kuivamist nii vastupidav, et seda pole võimalik maha hõõruda. Akrüülvärv aga on vähem vastupidav.

Akrüüllakk sobib puidu värvimiseks palju paremini kui tavaline lakk või värnits. Puit on muidugi looduslik materjal, mis „töötab“: soojas paisub ja külmas tõmbub kokku. Tavalised lakid ja värvid selle materjali jaoks ei sobi. Ja pärast töö lõpetamist ei tohi unustada pintsleid veega pesta.